Sanktuarium św. Michała Archanioła powstało na Górze Gargano na pamiątkę objawień archanielskich jakie miały tam miejsce w końcu V wieku. Jest to jedyna świątynia na świecie nie poświęcona ludzką ręką. Do dziś przybywają tam rokrocznie miliony pielgrzymów, wśród których miejsce zasłynęło niezwykłymi łaskami, które można tam wyprosić. Figura św. Michała Archanioła z Sanktuarium na Gargano wykonana została w roku 1507 przez rzeźbiarza Andreo Contucciego zwanego Sansovino. Przedstawia ona Księcia wojsk niebieskich w stroju legionisty rzymskiego, pod którego stopami leży pokonany Szatan. Pomysłodawcą stworzenia figury był kard. Antonio z Monte San Savino. (Źródło: www.katolik.pl)

Obecnie figura peregrynuje po Polsce. Ostatnio nawiedziła sercańską parafię w Binczarowej, o czym informowaliśmy na naszej stronie. "Celem peregrynacji jest pogłębienie wiary, dlatego już wcześniej odprawiliśmy 9-miesięczną nowennę, rekolekcje, parafianie byli też do spowiedzi, żeby jak najlepiej duchowo przeżyć to nawiedzenie" – mówi na łamach Gościa Niedzielnego proboszcz ks. Zdzisław Jewiarz SCJ.

Relacja z tego wydarzenia w tarnowskim dodatku Gościa Niedzielnego w artykule ks. Zbigniewa Wielgosza pt. "Trzy dni z archaniołem". Zachęcamy również do obejrzenia galerii z tego wydarzenia na stronach Gościa Tarnowskiego.