Mamy w sercu pięć gramów szaleństwa i trzymamy z Jezusem! Tak jednym zdaniem można opisać nasze Sercańskie rekolekcje młodzieżowe. Przyjeżdża na nie młodzież z całej Polski i wielu młodych ludzi mieszkających poza granicami kraju, szukająca kontaktu ze swoimi rówieśnikami w czasie wakacji. Specyfiką naszych rekolekcji jest łączenie młodzieńczych pasji z pogłębieniem wiary. 

W trakcie 26 lat istnienia naszych rekolekcji organizowaliśmy spotkania: na rowerach, na nartach, pod żaglami, na kajakach, spotkania noworoczne z kursem tańca, rekolekcje w siodle i wyjazdy zagraniczne. Rekolekcje mają charakter koedukacyjny i organizowane są w różnych przedziałach wiekowych: (14+, 16+, 18+). Pomimo, iż młodzież niestety coraz bardziej dzisiaj dystansuje się od Kościoła chętnych do uczestnictwa w naszych rekolekcjach nie brakuje. Przyczyną tego zjawiska jest z pewnością atrakcyjność naszej formuły rekolekcji, w której zapewniamy korzystanie z zaplecza sprzętu sportowego, możliwość uczestnictwa w szkółce narciarskiej czy w szkoleniu żeglarskim. Magnesem przyciągającym na turnusy naszych rekolekcji jest z pewnością również dobra atmosfera w trakcie rekolekcji i atrakcyjność formacji duchowej dostosowanej do oczekiwań młodych ludzi. 

W zbliżające się miesiące wakacji zaplanowane mamy turnusy rekolekcji wędrownych w Tatrach, pod żaglami na Mazurach oraz wyjazdy rekolekcyjne do Chorwacji i Czarnogóry. Większość turnusów ma już pełne obłożenia, ale z niektórych propozycji można jeszcze skorzystać. Szczegóły i zapisy na nasze rekolekcje realizowane są poprzez stronę internetową: www.rekolekcje.scj.pl. Serdecznie zapraszamy!

ks. Bogdan Kuta SCJ