30 kwietnia, już po raz czwarty w parafii pw. NMP Matki Kościoła i św. Maksymiliana Kolbego w Zagrzebiu odbyło się spotkanie ministrantów z sercańskich parafii.

 

 

 

 

Mszy św., na której się zgromadziło ok. 100 ministrantów z trzech parafii (Kutinska Slatina, Požeške Sesvete, Zagrzeb) przewodniczył ks. Andrzej Wośko, proboszcz w Kutinskiej Slatinie, razem z ks. Tomaszem Cybulą, rektorem sercanów w Chorwacji i proboszczem w Požeške Sesvete oraz ks. Mirkiem Sadakiem, proboszczem parafii w Zagrzebiu. Ks. Artur Makara był do dyspozycji w konfesjonale.

 

 

Ks. Wośko wyraził radość z powodu tego spotkania ministrantów, które odbyły się w 16. rocznicę kanonizacji św. Faustyny dokonanej przez papieża Jana Pawła II, których relikwie są w zagrzebskiej parafii.

W kazaniu ks. Andrzej podkreślił cechy, jakie winien posiadać każdy ministranta. Zaliczył do nich: punktualność, cichość, szczerość i regularne korzystanie z sakramentu pokuty.

 

 

Po Mszy św. rozpoczął się turniej piłki nożnej. Boisko wypełniło się młodymi - spragnionymi zwycięstwa - piłkarzami. Po gorącym dopingu ze strony kibiców najlepsza okazała się drużyna z parafii z Kutini. Po ciężkim boju i rzutach karnych drugie miejsce zajęła parafia z Trnovčici i trzecie parafia z Pożegi. Wszystkim księżom, ministrantom, rodzicom i kibicom organizatorzy dziękuję za obecność i miłą atmosferę.

JV

 
 
 

 

Więcej zdjęć na:

https://www.facebook.com/jelena.vukovic.737/media_set?set=a.10154067393268886.1073741842.689673885&type=1&l=bdaf49d26c