Nakładem Wydawnictwa Ojców Karmelitów ukazała się pozycja pt. "Uzdrawiające Obietnice". Autorką jest świecka pisarka pracująca na rzecz Apostolatu Najświętszego Serca Jezusowego w USA.

Pozycja warta jest uwagi, gdyż zawiera kompendium wiadomości na temat historii kultu Serca Jezusowego, a także na temat tego, jak współcześnie czczone jest Najświętsze Serce Jezusa.

Wartością tej pozycji jest szeroko i praktycznie przedstawiona tematyka Obietnic, jakie Pan Jezus objawił św. Małgorzacie Marii Alacoque. Obietnice te po pierwsze pokazane są na tle całej nauki o Sercu Jezusa, a po drugie zobrazowane są konkretnymi przykładami z życia rodzin, jakie w swej praktyce zawodowej i apostolskiej spotkała autorka.

Książka ta opisuje szeroko temat intronizacji, który w dzisiejszej literaturze prawie nie istnieje. Przedstawione jest oddanie Sercu Jezusowemu  jako pomoc, lekarstwo i ratunek dla współczesnego świata zagubionego z racji braku miłości. Pokazuje nam tą pozycją jak wielką wartością jest Rodzina zjednoczona przy wartościach, których symbolem  jest Najświętsze Serce Jezusa.

Pozycję tę przeczytać powinien każdy Czciciel Serca Bożego. To lektura na czas formacji w zgromadzeniach o duchowości sercańskiej. Do ręki koniecznie powinien wziąć tę książkę ten, kto w pierwszy piątek miesiąca naucza wiernych o teologii i praktyce kultu Serca Jezusowego. To konieczna lektura dla tych, których powołaniem i pasją jest szerzyć zapomniany i zaniedbany trochę kult,  który przecież jest fundamentem i siłą naszej wiary. Bóg jest Miłością, a symbol Serca o tym nam przypomina.

Ci którzy przez głoszenie misji intronizacyjnych pragną na nowo przywrócić ład i porządek wartości chrześcijańskich w społeczeństwie mają w tej książce nieocenioną pomoc.

Polecam lekturę wszystkim zelatorom Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Polecam wszystkim członkom Zgromadzeń, które żyją duchowością wypływającą z przebitego boku Pana Jezusa.

ks. Wiesław Pietrzak SCJ

Książkę można zakupić w sklepie Wydawnictwa Księży Sercanów DEHON