Uroczyście i radośnie obchodzono w tym roku dzień imienin dyrektora Domu Fundacji Jana Pawła II w Lublinie ks. Jana Strzałki SCJ. 19 maja minęła bowiem 30. rocznica jego święceń kapłańskich. Wszyscy radowali się także powrotem ze szpitala swego opiekuna.

 

 

 

 

„Czerwiec dla każdego studenta jest bardzo szczególnym czasem. Sesja zaliczeniowa i egzaminacyjna, walka o dobre wyniki, obrony prac dyplomowych, a także planowanie wymarzonych wakacji. Dla wspólnoty stypendystów Fundacji Jana Pawła II w tym roku ten czas był dodatkowo wzbogacony o wyjątkową uroczystość jubileuszowo-imieninową ks. Jana Strzałki SCJ” – czytamy na stronie Domu Fundacji.

 

 

Stypendyści, absolwenci, pracownicy i mieszkańcy Domu oraz zaprzyjaźnieni sąsiedzi, którzy często przychodzą do domowej kaplicy na Mszę św. uczcili również ks. Zdzisława Kozioła SCJ,  przełożonego wspólnoty zakonnej, do której należy ks. Jan i ks. Franciszek. W tym roku ks. Kozioł obchodzi bowiem 45. rocznicę swych święceń.

Najpierw wszyscy modlili się za Jubilatów w czasie Mszy św., a okolicznościowe kazanie powiedział ks. Franciszek Wielgut SCJ.

 

 

 „Dzisiejsza uroczystość jest szczególnym momentem: jej celem jest to, by ludzie oprócz tej tajemnicy, którą w sobie nosicie, zobaczyli też ogromną radość przepełniającą wasze życie jako księży oraz wspólnotę wierzących. Nadszedł czas, by się nią podzielić” – mówił kaznodzieja, podkreślając wdzięczność wszystkich za kapłańską posługę Jubilatów.

Składając potem życzenia ks. Wielgut nawiązał do ostatnich wydarzeń związanych z chorobą ks. Strzałki mówiąc: „Dziękujemy Bogu za to, że jesteś. Dziękujemy za cierpienie, które niespodziewanie spadło na Ciebie w ostatnim czasie, ale które z pomocą Bożą i wielu dobrych ludzi pokornie przyjąłeś i mężnie przetrwałeś. To doświadczenie nagłej choroby i ciężkiej operacji było i dla nas wielką lekcją wiary i zaufania w dobroć i miłość Bożego Serca. Niech Twój święty Patron wspiera Cię w każdej sytuacji, a Pan Bóg umacnia, błogosławi i wspiera Twoją kapłańską posługę pośród studentów”.

 

 

Życzenia imieninowe, z okazji jubileuszu obu księży płynęły od wszystkich obecnych. Wyrażano radość, że znów ks. Jan jest podopiecznych, którzy przez cały czas pobytu w szpitalu wspierali go modlitewnie i duchowo.

 

 
 

 

Z kolei w niedzielę 26 czerwca wspólnota Domu Fundacji Jana Pawła II dziękowała przy ołtarzu za kończący się rok akademicki. Mszy św. przewodniczył ks. Jan Strzałka SCJ, który w homilii zachęcał studentów do postawy dziękczynienia wobec Boga za miniony czas nauki i pracy nad kształtowaniem chrześcijańskich postaw, za uczynione postępy, a także za porażki, z których zawsze można wyciągnąć dobrą lekcję na przyszłość. Słowa wdzięczności skierował także pod adresem Fundacji i wszystkich dobroczyńców oraz życzył dobrego wypoczynku podczas wakacji.

 AS

 

 

 

Więcej zdjęć na stronie Domu fundacji Jana Pawła II