za: https://episkopat.pl/doc/248850.W-M-nster-odbyl-sie-ingres-bp-Heinera-Wilmera-SCJ

W niedzielę, 21 czerwca, odbył się uroczysty ingres bp. Heinera Wilmera SCJ, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Niemiec, do katedry św. Pawła w Münster. W uroczystości uczestniczył sekretarz generalny KEP bp Marek Marczak.

Podniosła liturgia zgromadziła licznych biskupów, kapłanów, osoby konsekrowane oraz wiernych, stając się pięknym świadectwem żywotności Kościoła i jego jedności ponad granicami.

W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele Kościoła w Polsce. Konferencję Episkopatu Polski reprezentował sekretarz generalny KEP bp Marek Marczak. Podczas uroczystości przekazał list gratulacyjny od przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Tadeusza Wojdy SAC. Obecny był również ks. Marcin Kokoszka, ekonom KEP. Polską Misję Katolicką w Niemczech oraz jej rektora, ks. dr. Michała Wilkosza, reprezentował ks. Tomasz Frączek, sekretarz PMK.

Dla Polskiej Misji Katolickiej wydarzenie miało szczególny wymiar. Bp Heiner Wilmer SCJ przez lata pełnił posługę biskupa diecezji Hildesheim, na terenie której znajduje się rektorat PMK. Czas ten zapisał się jako okres bardzo dobrej współpracy, wzajemnego zaufania i życzliwości wobec polskich wspólnot katolickich. Dzięki jego otwartości i duszpasterskiej wrażliwości możliwy był harmonijny rozwój wielu inicjatyw służących polskim wiernym w Niemczech. (...)

Całość artykułu do przeczytania na stronie Konferencji Episkopatu Polski - episkopat.pl

 

Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC złożył bp. Wilmerowi gratulacje z okazji ingresu:

"Życzę Księdzu Biskupowi, aby nowe wyzwania, przed którymi dziś staje, podejmował z odwagą i ufnością, pozostając wiernym Ewangelii, posłusznym Kościołowi oraz nieustannie otwartym na działanie Ducha Świętego – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC w liście gratulacyjnym do bp. Heinera Wilmera SCJ, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Niemiec, z okazji jego ingresu do Katedry w Münster.

Pełny tekst listu Przewodniczącego KEP opublikowano na: https://episkopat.pl/doc/248751.Przewodniczacy-KEP-pogratulowal-bp-Wilmerowi-ingresu-do-Katedry

 

[fot. Polska Misja Katolicka w Niemczech]