"Jestem napełniona miłością, radością i uwielbieniem. Chcę tańczyć ze szczęścia. Znalazłam swój sens życia. Już nie potrzebuje psychologów. (…) Czuję się kochana i pełna energii. Teraz mam siłę na naprawienie swojego życia. (…) Na kurs przyszłam z małą wiarą w to, że coś może się zmienić. Teraz wychodzę napełniona dobrem i miłością - tak o efektach weekendu spędzonego na kursie Nowe Życie" - pisze w swoim świadectwie Karolina.

W dniach 21-23 października Szkoła Nowej Ewangelizacji Najświętszego Serca Jezusowego działająca przy Parafii NMP Matki Kościoła i Św. Barbary w Bełchatowie przeprowadziła ostatni w tym roku Kurs Nowe Życie.

- Kurs Nowe Życie to forma weekendowych rekolekcji, które są wyjątkową okazją do spotkania z realnie działającym Bogiem. To trzy dni, podczas których pomagamy ludziom spojrzeć razem z Chrystusem na ich życie w celu odkrycia nowych perspektyw i możliwości przywracających nadzieję - mówi Halina Zimnowoda dyrektor kursu.

Kurs adresowany jest zarówno do osób, które wierzą i chcą doświadczyć miłości Boga, jak i do tych, które nie wierzą, że jest to w ogóle możliwe. Prowadzony jest w większości przez osoby świeckie, zarówno przez młodych, jak i małżonków oraz osoby dojrzałe. Nie ma na nim nudnych kazań, czy katechez wygłaszanych w oderwaniu od rzeczywistości. Wszystkie osoby prowadzące kurs najpierw taki kurs ukończyły same, a wszystko co na kursie mówią bazuje na tym, co same przeżyły i czego doświadczyły. Celem takiego weekendu jest pomoc ludziom w odnalezieniu żywego i zainteresowanego nimi Boga. Doświadczenie Bożej Miłości jest najcenniejsze w życiu każdego człowieka. Daje ożywienie i umocnienie serca, a my to udowadniamy.

Szkoła Nowej Ewangelizacji Najświętszego Serca Jezusowego w Bełchatowie to wspólnota, która powstała rok temu a już liczy niemal 130 osób. Jej celem jest formowanie osób świeckich do podejmowania misji ewangelizacyjnej. Szkoła przygotowuje do tego, aby każdy potrafił w formie prostej, żywej i skutecznej przekazać innym Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie. Od początku swojego funkcjonowania przy bełchatowskiej Parafii przeprowadziła już 6 kursów NOWE ŻYCIE oraz dwa kursy EMAUS według programu i metodyki Szkoły Ewangelizacji Św. Andrzeja (SESA). Wzięło w nich udział około 400 osób poszukujących sposobu na ożywienie wiary i odnowienie swojej relacji z żywym i kochającym Bogiem.

ks. Michał Tabak SCJ