Z wielką radością pragniemy poinformować, że ks. Carlos Luis Suárez Codorniu został wybrany przełożonym generalnym Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego przez XXIV Kapitułę Generalnej zebraną w tych dniach w Rzymie.

Carlos Luis Suárez Codorniu urodził się 2 września 1965 r. w Las Palmas (Hiszpania). Pierwsze śluby zakonne złożył 29 września 1984 r., a święcenia kapłańskie otrzymał w dniu 14 września 1990 r. Posiada licencjat z Pisma Świętego na Papieskim Instytucie Biblijnym (1995) oraz tytuł doktor nadany przez Papieski Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Należy do Regionu Wenezuelskiego, w którym jest radnym regionalnym. Zajmował różne stanowiska akademickie w Instytucie Teologicznym dla Zakonów (ITER) w Caracas i na Wydziale Teologicznym Katolickiego Uniwersytetu Andres Bello w Caracas (UCAB). Brał udział w różnych międzynarodowych spotkaniach, zarówno w regionie Ameryki Łacińskiej, jak i w innych krajach (Włochy, Indie, Izrael, Niemcy i Stany Zjednoczone). Do tej pory był zaangażowany w formację w Międzynarodowym Instytucie Teologicznym "Juan María de la Cruz" w Caracas oraz w towarzyszeniu młodzieży z marginesu społecznego.

Obecne wybory to czas łaski dla naszego Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca (SCJ), które z serca pragnie podziękować ks. Heinrichowi Wilmerowi, biskupowi elektowi Diecezji Hildesheim (Niemcy) oraz ks. Carlosowi Enrique Caamaño Martin, który kierował Zgromadzeniem w tych ostatnich miesiącach po nominacji biskupiej.

Po tym wyborze XXIV Kapituła Generalna będzie kontynuować wybory do Rady, która będzie towarzyszyć ks. Carlosowi Luisowi Suárezowi w animacji Zgromadzenia; zajmie się także innymi tematami zawartymi w programie. Z otwartym umysłem i sercem chcemy razem spojrzeć w naszą przyszłością, aby spróbować odpowiedzieć, zgodnie z bogactwem naszego charyzmatu, na potrzeby Kościoła i świata.

Prosimy Was wszystkich, abyście powierzali nowego przełożonego generalnego Sercu Jezusa. Niech wasza modlitwa wesprze go w tej służbie i da mu siłę do czytania znaków naszych czasów, aby odnajdywać właściwą drogę dla dobra Zgromadzenia i Kościoła.

Z najlepszymi pozdrowieniami,

 

ks. Pedro Iglesias Curto, scj

Sekretarz XXIV Kapituły Generalnej