W niedzielę 30 października 2016 odprawialiśmy  bardzo szczególną Mszę w parafii w niemieckim Oberderdingen. Na Służbę  Ołtarza zdecydowało się 7 nowych dzieci, cztery dziewczyny  i trzech chłopców: Hanna Borzyskowska, Julia Borzyskowska, Angelina Edelmann, Zuzanna Wilga, Lukas Kiehl, Mathis Mohr i Carl von Papius.

Bardzo szybko znaleźliśmy temat  Mszy: „Zacheusz i jego nowa szansa“. Temat został wyjaśniony przez  inscenizację teatralną w wykonaniu pięciu ministrantów. W ten sposób chcieliśmy pokazać, że trzeba ludziom  przebaczać i dawać im drugą szansę.

Temat miłosierdzia był także tematem tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Kilkoro naszych ministrantów uczestniczyło w tym wyjątkowym wydarzeniu. Wykorzystaliśmy dzisiejsze święto jako okazję,  aby opowiedzieć o naszych doświadczeniach z tej przygody. Przez krótkie opowieści i śpiewanie niemieckiej wersji hymnu dni młodzieży przekazaliśmy  uczestnikom  Mszy wiele impresji z tej podróży.

 Następnie  nasi nowi ministranci dostali krzyż sercański, dyplom i legitymacje oficjalnie potwierdzające, że od tego momentu są ministrantami. Ale to jeszcze nie koniec! Kolejne dyplomy otrzymali: Voerinque Hagmann i Carlo Weissenrieder za 10 lat służby oraz Jonas Rogner, który został  mianowany szefem ministrantów i będzie razem z Julią Maas prowadził grupę ministrantów w Oberderdingen. Ksiądz Tadeusz Mazur SCJ był bardzo dumny z swoich ministrantów i przebiegu uroczystości.

 Po Mszy świętej uczciliśmy ten szczególny dzień wspólnym śniadaniem, piekliśmy pizzę, spędziliśmy czas na grach i zabawach.

 Życzymy wszystkim nowym ministrantom Bożego błogosławieństwa.  Jubilatom  dalszych lat w naszej grupie. Jonasowi życzymy dużo sukcesów i przyjemności podczas  prowadzenia grupy ministrantów naszego kościoła.

Do wiadomości podał: Jonas Rogner