O czym będzie tegoroczna Noc Światła?

Temat brzmi: Zanurzeni

Punktem wyjścia jest dla nas Sakrament Chrztu Świętego. Chrzest, czyli zanurzenie, które jest fundamentem całego życia chrześcijańskiego, jest bramą do życia w Duchu.

Jak jednak doświadczyć owoców Tego Zanurzenia?

Potrzebujemy i chcemy relacji! Relacji z Tym, o którym opowiadano nam, że jest i kocha. Relacji, która będzie przestrzenią otwierającą nas na działanie Ducha Św., w której będziemy mogli doświadczyć owoców zanurzenia – chrztu. Tą przestrzenią jest modlitwa – trzeba nam nauczyć się modlić!

Dodatkowo Noc Światła i okres Paschalny, w którym się odbędzie, jest zanurzeniem w Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa, którego początkiem jest nasze osobiste zanurzenie w Sakramencie Chrztu!

,,Zanurzeni” jest odpowiedzią na potrzebę młodych poszukujących doświadczenia działania Ducha Świętego, którego początkiem jest Chrzest. Obrzęd Chrztu Św. dokonał się, ale aby doświadczyć w pełni jego owoców, potrzeba naszego zaangażowania na budowę relacji, na naukę modlitwy (nie reguł, bo to już znamy) i zgody na działanie Ducha Św.

Plan wydarzenia

19:00 - 19:20 – rozpoczęcie, ks. Dariusz Lewczak SCJ (proboszcz) oraz młodzież, prezentacja grup

19:20 - 20:00 – Zanurzeni… i co z tego? Ks. Adrian Chojnicki (konferencja)

20:00 - 20:45 – Od regułek do relacji. Krzysztof Sowiński

20:50 - 21:50 – Przerwa, posiłek

21:55 - 23:35 – przygotowanie do spowiedzi ks. Dariusz Lewczak wraz ze stadnicką młodzieżą.
                         Adoracja i uwielbienie poprowadzone przez Krzysztofa Sowińskiego, okazja do spowiedzi.

23:40 – przygotowanie do Eucharystii

24:00 – Msza święta niedzielna

Chcemy się poznać!

Jako, że nie chcemy być dla siebie anonimowi, tylko pragniemy tworzyć wspólnotę, kierujemy do Was prośbę. Zróbcie zdjęcie Waszego RSMu (grupy), wraz z waszym duszpasterzem, dołączcie krótki opis który będzie Was najlepiej opisywał i prześlijcie na adres rsm_stadniki@interia.pl do 18 kwietnia! Czekamy na maile od Was!

Daj nam znać!

Dla lepszej organizacji i możliwości przygotowania posiłku prosimy o zgłoszenie grup do 20 kwietnia, na adres rsm_stadniki@interia.pl

Każdy może do nas przyjechać! Spotkanie jest otwarte i darmowe!

Ważne!!!

Nasze spotkanie odbędzie się pod gołym niebem, więc nie zapomnijcie o ciepłym ubiorze, kocach karimatach, krzesełkach itp.

Do zobaczenie w Stadnikach!