Od 18 do 22 kwietnia w domu generalnym Księży Sercanów w Rzymie odbywało się zebranie Generalnej Komisji Ekonomicznej Zgromadzenia.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie Komisji reprezentujący wszystkie kontynenty, gdzie pracują obecnie sercanie. Oprócz ekonoma generalnego ks. Luca Zottoli SCJ, do Rzymu przybyli: dk. Dawid Nagel (USA), ks. Gerhard Hemken (GER) oraz nowi członkowie: ks. Alexander Sapta z Indii, ks. Jesús Valdezate z Hiszpani, ks. Emile Engoulou z Kamerunu i ks. Lorival João Back z Brazylii.

 

 

Zanim rozpoczęły się obrady, wszyscy spotkali się w kaplicy na Mszy św. pod przewodnictwem przełożonego generalnego ks. Hainera Wilmera SCJ, który nakreślił cel spotkania i życzył pomyślnych obrad.

Komisja rozpatrzyła m.in. prośby poszczególnych prowincji skierowane do Funduszu Pomocy Generalnej, a także analizowała możliwości finansowe Zgromadzenia wobec planowanych realizacji różnych zadań i projektów.

 

 

Członkowie Komisji spotkali się także z Zarządem Generalnym oraz zobaczyli własność należącą do Kurii Generalnej położoną niedaleko Rzymu w Tarquinii i Vetralla.

Obecne spotkanie Komisji było pierwszym od czasu, kiedy został mianowany nowy ekonom generalny, ks. Luca Zottoli SCJ.

 

 
 
 
 

 

Zobacz film:

https://www.youtube.com/watch?v=mWIATA0CQyA