- Zedrzesz kolana na modlitwie, będziesz najsilniejszy na świecie - mówił Tomasz Adamek, były zawodowy mistrz świata w boksie. Spotkanie odbyło się w ramach programu BOX FOR LIFE, którego celem jest cel zwalczanie uzależnień XXI w. - używek, depresji i uzależnienia od social mediów. 

Były bokser, a z pochodzenia żywiecki góral Tomasz Adamek nie ukrywa, że jest wierzący. Na swoim Facebooku pokazuje ważne dla siebie wydarzenia i miejsca i nie brakuje tam zdjęć związanych z wiarą i religią. Nic więc dziwnego, że bierze udział w programie BOX FOR LIFE, w którym uczestniczą także Andrzej Kuc, zapaśnik Unii Racibórz, nagradzany za osiągnięcia w pracy z trudną młodzieżą, oraz ks. Michał Olszewski, sercanin.

Tym razem odwiedzili Szkołę Podstawową im. Legionów Polskich w Poroninie. Tomasz Adamek opowiadał między innymi o swojej karierze, ciężkiej pracy i drodze do sukcesu. Głównym tematem spotkania był jednak problem uzależnień wśród młodych ludzi. Uczestnikom dziękowała za przybycie i poruszenie ważnych dla młodzieży tematów wójt Gminy Poronin Anita Żegleń.

Organizatorami wydarzenia byli: Delfina Madziara i Mateusz Rzadkosz, Gmina Poronin, Gminna Komisja ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, Szkoła Podstawowa w Poroninie.