W 71. roku życia, w 52. roku profesji zakonnej i 46. roku kapłaństwa, dnia 27 grudnia 2020 roku w Myślenicach zmarł ksiądz Józef Cebula. 
 

Urodził się 31 stycznia 1950 r. w Nowym Sączu. Pierwsze śluby zakonne złożył 15 września 1969 r. w Pliszczynie, a święcenia kapłańskie przyjął 15 czerwca 1975 r. w Stadnikach.


Był wikariuszem we Florynce, proboszczem w Pliszczynie, kapelanem Sióstr Felicjanek w Warszawie oraz spowiednikiem nowicjuszy i kleryków. Pełnił funkcję ekonoma domu zakonnego w Krakowie-Płaszowie. Przez wiele lat pracował w sekretariacie dla dobroczyńców, najpierw w Stopnicy i Krakowie, a od 2003 w Stadnikach.

Bardzo interesował się filatelistyką. Również był wielbicielem sportu. Często można go było spotkać kibicującego polskim drużynom. W swojej pracy w Sekretariacie dla Dobroczyńców spotykał się na codzień z problemami ludzi, z którymi korespondował poprzez pocztę elektroniczną. Powierzał te problemy również w swojej osobistej modlitwie wiedząc, że wszyscy bardzo liczyli na to wsparcie.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek (29 grudnia) o godz. 11.30 w kościele parafialnym w Stadnikach, a po niej nastąpi złożenie ciała do grobu na cmentarzu stadnickim.

Zobacz również artykuł "Zachował regułę życia Zgromadzenia"